7 نکته که به هنگام خرید ویلا در شمال باید به آن توجه کنید

همان‌طور که خرید ویلا شمال می‌تواند لذت‌بخش باشد، می‌تواند شما را با مسائلی مواجه کند که انتظار آن را نداشته‌اید و حتی دردسرهای بزرگتری برای خود و فروشنده ویلا به وجود بیاورید.
آفتاب‌‌نیوز :
خرید ویلا شمال یکی از کارهایی است که ممکن است بایدها و نبایدهای زیادی داشته باشد و توجه به این اصول می‌تواند شما را از داشتن یک خرید خوب و مطمئن راضی نگه دارد. کسانی که به شمال کشور سفر می‌کنند، وضعیت آب و هوای این شهرها را می‌دانند و به همین خاطر با توجه به شرایط موجود برنامه‌ریزی می‌کنند.

این برنامه‌ریزی همچنین اقامت آنها و نحوه برخورداری از ویلاهای این استان‌ها را شامل می‌شود. در این میان برخی از گردشگران، بنا به دلایل مختلفی، به خرید ویلا شمال ترغیب می‌شوند و بخشی از سرمایه خود را در این استان‌ها خرج می‌کنند.

اما همان‌طور که خرید ویلا شمال می‌تواند لذت‌بخش باشد، می‌تواند شما را با مسائلی مواجه کند که انتظار آن را نداشته‌اید و حتی دردسرهای بزرگتری برای خود و فروشنده ویلا به وجود بیاورید. بنابراین کسانی که تجربه کافی در خرید ملک و یا ویلا را ندارند، باید حتماً از یک فرد مجرب مشورت بگیرند و نهایت تلاش خود را به کار گیرند که با شناخت کامل برای خرید ویلا شمال اقدام کنند. ما در مشاورین املاک اطلس وظیفه خود می‌دانیم که برخی نکات تجربی که در طی سال‌ها تجربه به دست آمده‌اند را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. بنابراین برای خواندن این نکات، تا انتها با ما باشید!

به هنگام خرید ویلا شمال احساسی رفتار نکنید!

کسانی که با فضای نمایشگاهی و تجمع چندین فروشنده در یک مکان آشنایی دارند، می‌دانند که فلسفه آنها تحت تأثیر قرار دادن یک خریدار است. این موضوع در مورد خرید ویلا شمال نیز صادق است و اگر تجربه حضور در این بازار را ندارید باید بسیار مراقب باشید. همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شد، ویلاهای ساخته شده در شمال کشور، با توجه به موقعیت مکانی و امکاناتی که دارند متفاوت هستند و برای افراد از اقشار مختلف جامعه ساخته شده‌اند. این بدین معنی است که به هنگام خرید با یک بازار شلوغ با گزینه متعدد مواجه هستید و هرکدام از این گزینه‌ها در وهله اول جذاب هستند.

اما اولین چیزی که می‌تواند شما را در فرایند خرید ویلا شمال نجات دهد و یار و یاور شما باشد این است که احساسات را کنار بگذارید و ویلا را با توجه به سطح درآمد و انتظار خود انتخاب کنید. شما به عنوان خریدار به هرکدام از مشاورین املاک شمال کشور مراجعه کنید، طبیعتاً شما را با گزینه‌های مختلفی آشنا خواهد کرد و نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا شما را به خرید ویلا شمال وادار کند. اما اگر قبل از خرید اطلاعات کاملی در مورد ملک داشته باشید و وضعیت اقامتی در آن را بدانید، بدون شک دچار احساسات نخواهید شد و با دید باز ویلای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید.

با چند فروشنده وارد مذاکره نشوید!

یکی از اشتباهاتی که گردشگران هنگام خرید ویلا شمال مرتکب آن می‌شوند، مذاکره هم زمان با چند فروشنده است. این اشتباه می‌تواند دردسر شما را بیشتر کند و حتی افراد را نسبت به شما بی‌اعتماد کند. البته یکی از روش‌های مناسب برای گرفتن قیمت ویلا و اطلاع از وضعیت بازار رفتن به چند مشاور املاک و یا شهرک های ساحلی و گرفتن اطلاعات از آنهاست. اما زمانی که برای خرید ویلا هنوز تصمیم نگرفته‌اید و دوست دارید چند گزینه دیگر را ببینید، وارد مذاکره شدن کار اشتباهی است.

از طرفی باید توجه داشته باشید که اگرچه این مشاورین و فروشندگان رقیب هستند، اما در اصل با هم ارتباط دارند و می‌تواند تبعات بدتری برای شما داشته باشد. قبل از خرید ویلا شمال اطلاعات انواع مختلف ویلا را ببینید و سپس وارد مذاکره و معامله شوید.

بدون شناخت وارد بازار خرید ویلا شمال نشوید!

به همان اندازه که استان‌ها و شهرهای شمال کشور زیاد و وسیع هستند، تعداد ویلاها هم زیاد و متنوع است. این می‌تواند برای شما و افراد کم تجربه نوعی زنگ خطر باشد. زیرا عدم شناخت بازار شما را به فضایی خواهد کشاند که ممکن است در یک بازار رقابتی دچار مشکل شوید. از طرفی محلی که ویلای خود را انتخاب می‌کنید اهمیت بسیاری دارد. به‌عنوان‌مثال، برخی از افراد ممکن است به دلایل شخصی و خانوادگی شهر زیباکنار را انتخاب کنند، در حالی که عده دیگری شهرهایی مانند لاهیجان یا صومعه‌سرا را انتخاب کنند.

بنابراین قبل از اینکه برای خرید ویلا شمال اقدام کنید، حتی‌الامکان به صورت حضوری و در غیر این صورت به صورت اینترنتی اطلاعات کافی در مورد مشاور املاک و گزینه‌های آنها کسب کنید. این شما این امکان را می‌دهد که قبل از ورود به مذاکره از گزینه‌ها و کیفیت آنها اطلاع داشته باشید و با دید باز برای خرید اقدام کنید.

به مدیریت هزینه و بودجه خرید ویلا شمال توجه کنید!

احتمالاً این جمله برای شما هم آشنا باشد که «خوشم آمد خریدم»؛ اما باید اعتراف کرد که این جواب منبع مشکلات بسیار بزرگتری است. همان‌طور که در بخش اول عنوان شد که احساسی خرید نکنید، قرار گرفتن تحت کنترل احساس باعث می‌شود که شما توجه چندانی به بودجه خود نداشته باشید و بدون در نظر گرفته مدیریت هزینه خود، برای خرید ویلا شمال اقدام کنید. بسیاری از گردشگران پول خرید ویلا را سرمایه زندگی خود می‌دانند و سعی می‌کنند با یک مدیریت خوب، ضمن لذت بردن از تعطیلات، یک سرمایه برای سالیان بعد خود داشته باشند.

اما کسانی که تحت تأثیر احساسات خود قرار می‌گیرند بدون در نظر گرفتن سرمایه خود، اقدام به خرید ویلا شمال می‌کنند و این شروع دردسرهای آنهاست. در واقع این گروه برای جبران قیمت ویلا، به سراغ پس انداز ضروری خود می‌روند و هر آنچه پس انداز کرده بودند را هزینه می‌کنند. بنابراین خرید ویلا شمال حتماً به سرمایه خود توجه داشته باشید و گزینه‌های بالاتر از داشته خود را از فرایند انتخاب خارج کنید.

در معامله منعطف باشید

یکی از اصول اصلی معامله و مذاکره این است که نسبت به فروشنده و انتخاب خود منعطف باشید. احتمال دارد به هنگام خرید ویلا شمال و بازدید از یک ویلا از طرح و معماری آن خوشتان بیاید. طبیعتاً انتخاب قیمت برای ویلا بر عهده فروشنده خواهد بود و شما تنها می‌توانید در جریان مذاکره کمی تخفیف بگیرید. این بدین معنی نیست مه بر روی انتخاب خود پافشاری کنید و دردسر زیادی ایجاد کنید.

باید قبول کرد که برخی از فروشندگان و مشاورین املاک نیز در انتخاب قیمت محدود هستند و احتمالاً قیمت شما را نپذیرند. در ای صورت انتخاب خود را عوض کنید و به سراغ یک گزینه هم ارز و مشابه گزینه اولیه خود انتخاب کنید.

دسترسی مهم است

دسترسی فاکتور بسیار مهم دیگری است که در مورد ویلا گیلان به سه حوزه مربوط می‌شود. این سه حوزه عبارت‌اند از:

• دسترسی به ساحل و دریا: با توجه به اینکه اکثر گردشگرانی که به شمال کشور و استان مازندران سفر می‌کنند برای رفتن به دریا و ساحل عطش دارند، این دسترسی می‌تواند امتیاز یک ویلا را بهبود ببخشد. مطمئناً هر ویلایی که دسترسی بهتر و راحت‌تری برای گردشگران به دریا و ساحل فراهم کند، خریداران نیز با هیجان بیشتری آن را انتخاب می‌کنند. حضور ویلا در کنار خط ساحلی به معنی برخورداری از فضای خصوصی و امن در کنار ساحل است.

• دسترسی به جنگل: برخی از گردشگران نیز استان مازندران و شهرهایی مانند ایزدشهر، نور و رویان را به خاطر جنگل‌های زیبا و جذاب انتخاب می‌کنند. برای این دسته از افراد دسترسی به جنگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر ویلا  از این امتیاز سود ببرد، یعنی انتخاب خوبی برای خرید یا اجاره است.

• دسترسی به مراکز خدماتی: اگر دو مورد فوق قابل تفکیک است و به سلیقه گردشگران بستگی دارد، اما دسترسی به مراکز خدماتی مانند بیمارستان، آتش‌نشانی، سازمان‌های دولتی و غیره امتیاز ویژه‌ای برای هر ملکی محسوب می‌شود. معمولاً این فاکتور برای همه خریداران و مستأجران اهمیت دارد و شما نیز آنها را با حساسیت پیگیری کنید.

امکانات اولیه ویلا را بررسی کنید

وجود امکانات اولیه یک امتیاز بزرگ برای ویلا محسوب می‌شود و هرچه این امکانات تکمیل‌تر باشد، گردشگران بیشتری به سمت آن کشیده می‌شوند. از آب، برق و گاز به‌عنوان امکانات پایه در هر ویلا نام برده می‌شود. اگر یک ویلا این امکانات را داشته باشد و آب تأمین شده آن قابل شرب نیز باشد از امتیاز بالاتری برخوردار خواهد بود و گردشگران نیز راغب به خرید و یا اجاره آن می‌شوند. اما امروزه شرایطی فراهم شده است که دسترسی به تلفن و اینترنت نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و حتی برخی از افراد آنها را ملاک مهمی در انتخاب خود قرار می‌دهند. مطمئناً اگر یک ویلا از این امکانات به شکل کامل برخوردار باشد امتیاز بیشتری خواهد گرفت و در برنامه خرید و اجاره گردشگران قرار می‌گیرد.

انتخاب یک ویلا خوب کار بسیار پیچیده و مشکلی است و کوتاهی در ارزیابی کلی ویلا ممکن است به از بین رفتن سرمایه و پشیمانی منجر شود. بنابراین توصیه ما این است که بررسی ویلا را به صورت قدم به قدم انجام دهید و ویلا را از یک مشاور املاک معتبر و با سابغه بخرید. برای آشنایی بیشتر با ویلاهای ما می‌توانید وب‌سایت atlasmelk.com را مشاهده کنید و برای دریافت مشاوره و خرید ویلا ایزدشهر، نور، رویان و چمستان با ما در مشاورین املاک اطلس در تماس باشید.